TEZ TOUR populārie virzieni:
  • VISAS VALSTIS
  • Ar bērniem
  • Ekskursijas
  • EKSOTISKIE
  • KALNU SLĒPOSANA
  • PLUDMALES
  • VISS IEKĻAUTS
  • Ziema 2019/2020
LV
+371 67 202 000
Экскурсии Turcijā

Turku pirts

Turku pirts jeb "hamams" – labākais veids kā vienlaikus atjaunot spēkus, atpūtināt prātu un iepriecēt dvēseli! Un to nu sev nevajadzētu liegt. Ne velti šo pirts procesu paši turki sauc par "atgriešanos savā sākotnē". Ir taču tik patīkami, aizmirstot visas ikdienas raizes vai aizmirstot par augstāko domu lidojumu, izstiepties uz siltas marmora plāksnes, izjust, kā siltums maigi sasilda un pārņem visu ķermeni! 

Noteikti jāizmēģina putu masāža, kuras laikā pirtnieks ierīvē un izvingrina ķermeni, ko klāj iespaidīgs putu kalns. 

Delfinārijs

Delfīnu un mīlīgo roņu priekšnesumi Antaljas delfinārijā vienmēr izsauc vētrainu publikas sajūsmu. Kad priekšnesums galā, par papildu samaksu iespējams pat izpeldēties kopā ar delfīniem un... iegūt to zīmētas bildes! Šo ekskursiju var pieteikt tūristi, kas atpūšas Kemerā, Antaljā un Belekā, taču Kemerā mītošajiem iespējams apmeklēt arī savā kūrortā esošo delfināriju.

Sajūsmā būs gan bērni, gan pieaugušie! 

Turku nakts

Pasakainā atmosfērā, īstā senatnīgā pilī notiks priekšnesums "Nakts Turcijā": kopā ar vēdera dejām, turku tautas dziesmām un jautrām dejām būs redzama arī pavisam nopietna žonglēšana ar nažiem, staigāšana pa stikla lauskām u.c. Priekšnesumu noslēgs uzvedums, kurā atainotas senlaiku turku kāzu paražas un kārtība. 

Kamēr tas noritēs, Jūsu priekšā vakariņās tiks pasniegti lieliski pagatavoti turku virtuves ēdieni un nacionālie dzērieni, t.sk. vīns, ko varēsiet baudīt, cik vien tīk! Vakaru noslēgs diskotēka, kurā skanēs gan turku populārā, gan Eiropas modernā mūzika.

Safari ar džipiem un motosafari

Safari ar džipiem

Lieliska iespēja skatīt Turciju no vēl neiepazītās puses: ar džipiem pāri kanjoniem, kalniem un straujām upēm doties projām no piekrastes uz valsts vidieni, vērojot mežonīgo dabu, savdabīgās klinšu formas, ūdenskritumus, mežus un ielejas. Tie, kam līdzi būs autovadītāja tiesības, varēs šīs priekšrocības izmantot, sēžoties pie stūres. 

Safari ar džipiem sniedz ne vien pieklājīgu adrenalīna devu, bet ļauj arī saskatīt neadaptēto, civilizācijas labumu „nesasukāto” Turciju, pabūt īstā turku ciemā, kur saglabātas senās tradīcijas un lauku sadzīve. Tur ekskursijas noslēgumā Jums piedāvās izbaudīt turku tējas dzeršanas ceremoniju. 

Motosafari

Kvadracikls apvieno sevī gluži vai nesavienojamo: tas sniedz ekstrēmas izjūtas un vienlaikus ir drošs, tas ir ātrs un stabils vienlaikus. Šo mūsdienu spēļu traktora un īsta visurgājēja hibrīdu ir ļoti viegli vadīt, un tam nav vajadzīgas pat tiesības! 

Tāpēc šajos safari braucienos prieku gūst ne tikai īsti sacīkšu mīļotāji, bet arī viņu mazliet nedrošās draudzenes un bērni. Jūs gūsiet iespaidu gūzmu, traucoties pa mežainiem celiņiem, pārvarot kalnu nogāzes un dažādus šķēršļus, lai nokļūtu kalna virsotnē, no kura paveras brīnišķīgs panorāmas skats! Protams, būs arī pusdienas un atspirdzinoša pelde dzidrā kalnu upītē! Aicināti ir visi! 

Raftings

Interesanti un aizraujoši, asu izjūtu cienītajiem! Raftings jeb nobrauciens ar laivu (4-12 vietīgām) vai piepūšamajiem plostiem pa strauju kalnu upi – tajā ir sava odziņa, savs pipariņš un deva tīra adrenalīna! Īpašas iemaņas nav nepieciešamas, tūristiem tiek izsniegtas glābšanas vestes un ķiveres, instruktori (kas noteikti atrodas uz katra peldlīdzekļa) izskaidro noteikumus, un... sākas nobrauciens. 

Stāvie viļņi, krāces, ātrā straume – tas viss sniedz daudz prieka un adrenalīna gan pieaugušajiem, gan bērniem! Vairākās gleznās vietās Jūs varēsiet piestāt krastā, atvilkt elpu un izpeldēties, bet pēc tam turpināt nobraucienu, lai ekskursiju pabeigtu ar pusdienām jaukā restorānā klusā upes krastā. 

Zemūdens niršana

Vai zemūdens pasaulei piemīt mazāks skaistums un jaukums kā piekrastes ainavām? Varbūt vēlaties papriecāties un pajūsmot par to, ko parasti redzēt nevarat, bet kas ir tik savdabīgs, aizraujošs un krāšņs, ka reizēm vai elpa aizraujas? Nevajag baidīties iemaņu trūkuma dēļ: pieredzējis instruktors krievu vai angļu valodā pastāstīs, kā pareizi izmantot ekipējumu, un uzraudzīs Jūsu pirmos soļus zemūdens pasaulē. 

Priekšpusdienā pirmā ieniršana no jahtas klāja notiks īpaši interesantā vietā un ilgs pusstundu, bet pēc pusdienām uz klāja un atpūtas sekos vēl viena. Par papildus samaksu iespējams iegūt savu foto arī uz zemūdens objektu fona! Būs ko atcerēties! 

Kapadokija

Kapadokijas vēstures aizsākumi rodami laikā, kad cilvēku uz pasaules pat nebija. Vulkānu izvirdumi pārklāja visu apkārtni ar lavu un blīvu vulkānisko pelnu kārtu. 

Miljoniem gadu laikā šos izmešus plosīja un ārdīja lietus un vējš, kamdēļ Kapadokijas kalnu veidojumi tagad ieguvuši dīvainu, noslēpumainu, pat fantastisku izskatu – piemēram, iedomājieties klajumu, kurā redzat milzu sēnes, elfus, goblinus un pat falliskas formas veidojumus. Kapadokijas ielejas viena no otras atšķiras ne vien ar to formām, bet arī nokrāsu, kas mēdz vietām būt gan iesārta, gan pat šokolādes brūna.

M.ē. I gs. Kapadokijā, vairoties no romiešiem, kas viņus vajāja, ieradās pirmie kristieši. Viņi mīkstajos klinšu iežos izcirta un izkala pilsētu ar baznīcām un klosteriem, kas saglabājusies līdz pat mūsdienām! Līdz ar to tūristiem būs iespēja skatīt savām acīm 7 stāvīgās Derinkuju un Kaimakli pazemes pilsētas, Ihlaras ielejas kanjonu, kā arī Geremas brīvdabas muzeju ar veselu baznīcu un kapelu kompleksu, kurā aplūkojamas arī freskas, kas saglabājušās vēl no tiem tālajiem laikiem.

Ekskursija uz Alanju

Alanja ir ne vien populārs kūrorts, bet arī sena pilsēta ar bagātu un avantūristisku piedzīvojumu pilnu vēsturi.

Tūristi varēs apmeklēt vienīgo pasaulē saglabājušos seldžuku cietoksni, kas lepni slejas pār pilsētu kalna virsotnē, aplūkot XIII gs. celto Sarkano torni, seno Kasras pirts kompleksu, kuras kupolu joprojām rotā veclaiku freskas, kā arī iepazīties ar šīs pilsētas slavenajām pirātu alām. 

Ekskursija uz Kekovu un Likijas Miru

Ekskursijas pirmo pusi pavadīsiet uz jahtas klāja, kas Jūs nogādās brīnumskaistajā Kekovas salā. Dzidrie ūdeņi, kas apskalo šo salu, slēpj antīko pilsētu Kekovas un Simenas drupas, kas tika sagrautas kādas zemestrīces laikā. 

Pēc pusdienām zvejnieku ciemā (iekļautas ekskursijas cenā) Jūs ar autobusu dosieties uz Miru, senās Likijas pilsētu savienības kādreizējo galvaspilsētu. Augstāk par citām mākslām senie likieši vērtēja arhitektūru, īpaši to, kas saistījās ar kapeņu būvi un rotājumiem. Savus mirušos viņi centās apglabāt iespējami augstākā vietā, turklāt vertikālā stāvoklī, lai viņiem vieglāk būtu mērojams ceļš uz debesīm. 

Tas redzams, aplūkojot iespaidīgās "mājveida” kapenes, kas izkaltas klintīs. Miras klosterī Svētais Nikolajs līdz pat savai nāves dienai 325. gadā sludināja kristietību par spīti Romas valdības vajāšanām. 

Arheologi izrakumos ir atklājuši svētnamu, kura vecums attiecas uz minēto periodu, un tagad virs sarkofāga, kur iespējams apglabāts Sv. Nikolajs, novietotas svētītas ikonas.

Efesa - Pamukkale

Divu dienu ekskursija ar autobusu

Divus brīnumus – vienu cilvēku roku radītu, bet otru dabas veidotu Jūs varēsiet skatīt šajā ekskursijā. 

IX gs. p.m.ē. dibinātajai Efesas pilsētai daudzus gadsimtus bija ievērojama loma antīkās pasaules dzīvē. Senie grieķi tajā uzcēla unikālo Artemīdas templi, kurš tika sagrauts un izpostīts pat veselas trīs reizes: vispirms to izdarīja Hērostrats, pēc tam goti, bet beigu beigās tā drupas sevī pēc zemestrīces iesūca purvainā augsne.

Tagad, kad vienam no septiņiem pasaules brīnumiem veikta restaurācija, Jūs varēsiet aplūkot tempļa pamatus un kolonnu atliekas. 

Ar laiku Efesa kļuva par Romas impērijas Āzijas provinces galvaspilsētu, un kopš tām tālajām dienām gandrīz neskartas ir saglabājušās senās ielas, mājas, termas un antīkās Celza bibliotēkas fasāde.
Vēl vēlāk Efesa kļuva par kristiešu centru, par ko atgādina apustuļa Jāņa bazilika, kurā šis evaņģēlists apglabāts, un Jaunavas Marijas māja, kurā viņa aizvadīja pēdējos savas dzīves gadus. Efesu Jūs apmeklēsiet pirmajā ekskursijas dienā, bet otrajā dosieties uz Pamukkali, kur daba, izmantojot termālos avotus, izveidojusi apbrīnojamu formu sniegbaltas travertīna terases, kur pazemes silto ūdeņu baseinā peldējusi dižā senatnes valdniece Kleopatra. 

Pamukkale

Viena vai divu dienu ekskursija ar autobusu

Daba rada brīnumus, kurus mirstīgie radīt nevar: vairāk nekā divus tūkstošus gadu liels skaits termālo avotu tek lejup pa nogāzēm un veido iespaidīgas sniegbaltā travertīna terases un stalaktītus, kuri nodēvēti par Pamukkale (kokvilnas pils). 

Tas viss ir zem klajas zilas debess, saules apspīdēts, tāpēc nav jābrīnās, ka Pamukkale kļuvusi par vispopulārāko un Turcijā visbiežāk fotografēto apskates vietu. 

Pamukkalē ir iespējams apmeklēt Kleopatras baseinu, kur kādreiz esot peldējusies kaprīzā un slavenā valdniece. Mūsdienās atliek novilkt apavus un basām kājām aiziet pa taku līdz šim baseinam, kur sagaida brīnumaina pelde. Pat pēc neilgas peldes siltajā ārstnieciskajā minerālūdenī, kura temperatūra ir apmēram 350 C, āda kļūst maiga un zīdaina, ķermenis atbrīvojas, zūd reimatiskas un muskuļu sāpes. 

Ekskursija turpināsies antīkajā Hēropoles pilsētā, kur saglabājušās antīkā teātra, termu un milzīgas nekropoles drupas. Pirms tam Jūs piestāsiet tirdzniecības centrā Denizli rajonā, kas slavens ar savu tekstilrūpniecību un izstrādājumiem no oniksa. 

Ja izvēlēsieties divu dienu ekskursiju, tad vakarā apmetīsieties 3* vai 4* viesnīcā, pēc tam skatīsiet nacionālo dziesmu un deju priekšnesumu, bet jau nākamajā dienā aplūkosiet apbrīnojami skaistas alas, iepazīsieties ar nomadu mājvietām un apmeklēsiet aušanas meistarības skolu, kur varēsiet iegādāties rokām austus daiļamata priekšmetus un apģērbu. 

Stambula

Pilsēta, kura kā tilts savieno Eiropu ar Āziju. Pilsēta, kas bijusi triju impēriju – Bizantijas, Romas un Osmaņu – galvaspilsēta. Pilsēta, kas savulaik bijusi triju reliģiju – kristietisma, pagānisma un islāma – citadele. Šī pilsēta neapšaubāmi ir lielākais un spožākais briljants Turcijas tūrisma ārkārtīgi greznajā kaklarotā. Tiešām, līdz šim nav dzirdēts par cilvēku, kurš būtu nožēlojis par vienu vai divām Stambulā pavadītām dienām. 

Ekskursijas laikā iespējams aplūkot majestātisko Sv. Sofijas katedrāli, tās brīnumainās mozaīkas, flīzes un frīzes, antīko Hipodromu, Zilo mošeju ar tās fantastiskajām Iznikas keramikas flīzēm, kurās dominē zilā krāsa, viduslaiku Topkapi sultānu pili, kura vēl pagājušā gadsimta sākumā Eiropai un Āzijai bija kā biedējošs dūmojoša vulkāna simbols, kurš apdraud mieru. Toties tagad tur apskatāma Osmaņu sultānu brīnišķīgu dārgumu kolekcija. Ekskursijas noslēgumā Jums būs iespēja apmeklēt Stambulas milzīgo Lielo tirgu. 

Kipras ziemeļu daļa (vienas dienas ekskursija ar lidmašīnu)

Juridiski Kipras ziemeļu daļa ir Turcijas teritorija, tādēļ tās apmeklēšanai nav nepieciešama vīza. Pēc pusotras stundas ilga lidojuma Jūs varēsiet doties uz seno pilsētu Salamīnu (Salamis), izstaigāt pilsētas drupas, aplūkot ģimnāzijas ēku, teātri, ostu, termas, kā arī skatīt Sv.

Epifānija baziliku un Olimpijas Zeva templi. Tālāk ceļš vedīs uz Famagustu, kuras greznība un bagātības viduslaikos bija padarījusi pilsētu slavenu plašā pasaulē. Šeit būs iespēja aplūkot vecpilsētas kvartālus, venēciešu celtos pamatīgos nocietinājumu mūrus, Sv. Nikolaja katedrāli, kas vēlāk tika pārveidota par Lala Mustafa Pašā mošeju, kā arī „mirušo pilsētu”, kurai pieguļošā pludmale atzīta par vienu no labākajām pasaulē. Jau no rīta ceļš vedīs cauri salas galvaspilsētai Nikosijai, garām Ledra Palace, kas vienlaikus ir arī robežpārejas punkts. Tālāk grupa dosies uz Kireniju, Kipras ziemeļu daļas tūrisma galvaspilsētu. 

Pilsētas senajā daļā joprojām ir saglabājušās vērtīgas vēsturisku celtņu paliekas vēl no bizantiešu laikiem, kas piešķir pilsētai īpašu šarmu – 1200. g. uzceltā Bellapē abatija un bruņinieku pils. Pēc tam ceļotāji ar jahtu dosies izbraucienā gar salas krasta līniju, tieši uz jahtas klāja baudot vietējās virtuves gardums. Pievakarē vēl paliks brīvs brīdis pastaigai pa seno Kirenijas ostu un kafejnīcas vai restorāna apmeklējumam. 

Akvaparks

Lielums tomēr ir no svara! Tāpēc tūristi, ja vien rodas tāda iespēja, visbiežāk dos priekšroku milzīgiem, mūsdienīgi aprīkotiem ūdensatrakciju parkiem, kuros var izbaudīt lielu skaitu atrakciju. Tūristiem, kas atpūšas Antaljā vai Kemerā, ir iespēja tādus apmeklēt Antaljā. Jūs viesmīlīgi uzņems ūdensatrakciju parks "Aquapark", kā arī gigantiskais, nesen uzceltais "Aqualand". 

 Tūristiem, kas atpūšas Belekā, Sidē vai Alanjā izvēle nav mazāk plaša  tie ir jau pieminētie Antaljas akvaparki, kā arī "Water planet" Alanjā un "Troy Aqua & Delfinarium" Belekā.

Savukārt Marmarisā ūdenspriekus var baudīt ūdensatrakciju parkā "Atlantis Waterpark", Bodrumā - "Dedeman Aquapark Bodrum", bet Kušadasī - "Aquafantasy" un "Adaland".

Ūdensatrakcijas un baseini, kafejnīcas un bāri dāvās Jums jautrus un patiesus svētkus visas dienas garumā!

Peintbols

Neparasts azarts pārņem pat visnopietnākos un solīdākos tūristus, kas piedalās šajā komandu spēlē – improvizētā un nekaitīgā „kariņā”. Aizrautība, jautrība, adrenalīns, tieksme uzvarēt un savdabīga atgriešanās savā bērnībā – tas viss ir daudz jautrāk un smieklīgāk nekā var iedomāties. Turklāt krāsu traipi, kas pēc spēles komandas biedriem un pretiniekiem liek izplūst nevaldāmos smieklos, ir viegli noskalojami – šauteņu munīcija īstenībā ir šķidrās ziepes, kam nedaudz pievienota pārtikas krāsviela. 

Makšķerēšana

Tas būs aizraujošs ceļojums uz gleznainiem ezeriem zemes iekšienē, kur makšķernieki varēs netraucēti nodoties savai mīļotajai nodarbei un gūt tik nepieciešamo adrenalīna devu (aprīkojums būs uz vietas).

Savukārt tie, kas pavadīs makšķerniekus, varēs vienkārši atpūsties, sauļoties, peldēties un beigu beigās baudīt lieliski pagatavotus barbekjū produktus!

Izjāde

Vispirms pieredzējuši instruktori tiem, kas nekad nav jājuši ar zirgu, ierādīs, kā pareizi jāturas seglos un kā zirgs jāvada, kā arī pārbaudīs, cik sekmīga bijusi šo zināšanu un prasmju apguve. Un tad... tad romantiska izjāde (7 km garumā) pa skaistu priežu mežu, kam sekos pusdienas un atspirdzinoša pelde baseinā. Pēc tās Jūs jau noteikti būsiet sapratuši, cik jauki izvērtusies šī diena. 

Pārvelciet karodziņu uz vajadzīgo vietu kartē
OK
Lai lietotājiem būtu ērtāk piekļūt personalizētajai informācijai, lai viņi varētu ielāgot personīgās prioritātes un vietnes uzstādījumus, mūsu mājaslapā tiek izmantoti sīkfaili un citas analoģiskas tehnoloģijas. Lai varētu pievienoties vietnei, Jums jāapstiprina, ka piekrītat minēto tehnoloģiju izmantošanai. Sīkāk
Piekrītu